Entry lists – Round 3

CAMS Australian GT Championship (inc. GT Trophy)

No. Team Car Drivers Class
1 Valvoline Audi R8 LMS Geoff Emery/Garth Tander CH
3 Ah Apartments Audi R8 LMS Ash Samadi/Dylan O’Keeffe CH
6 Wall Racing Lamborghini Huracan GT3 Adrian Deitz/Cameron McConville CH
7 Mariani Beef Jerky McLaren 650S GT3 Tony Quinn/TBA CH
8 WM Waste Management Mercedes-AMG GT3 Max Twigg/Tony D’Alberto CH
10 International Motorsport Audi R8 LMS Andrew Fawcett/Jonny Reid CH
11 Objective Racing McLaren 650S GT3 Tony Walls/Warren Luff CH
12 Seidler Group Porsche 911 GT3 Cup Car Chris Seidler/Luke Seidler TR
13 RHC Jorgensen – Strom by MARC Cars BMW M4 GT4 Daren Jorgensen/Brett Strom GT4/TR
23 Kentucky Fried Chicken Audi R8 LMS Ultra Matthew Stoupas TR
24 KFC/Ctech Laser/Moveitnet/B&B Audi R8 LMS Tony Bates/Daniel Gaunt CH
33 RHC Jorgensen-Strom by MARC Cars MARC Mazda V8 Brett Strom TR
34 Motorsport Leasing / RaceRamps Porsche 911 GT3 R John Morriss TR
48 Forum Group / M Motorsport KTM X-Bow GT4 Vince Tesoriero/Glen Wood GT4
49 Exedra / M Motorpsort Lamborghini R-EX Dean Koutsoumidis/James Winslow CH
50 Vantage Freight / M Motorsport KTM X-Bow GT4 David Crampton/Trent Harrison GT4
55 Hogs Breath Café / Griffith Corporation Ginetta G55 GT4 Mark Griffith/TBA GT4
58 175 Group / Intergrated Rail McLaren 650S GT3 Duvashen Padayachee/Shane van Gisbergen CH
59 Total Oil / Opti-Coat / Logitech McLaren 650S GT3 Fraser Ross/Jaxon Evans CH
63 Eggleston Motorsport Mercedes-AMG GT3 Peter Hackett/Jake Fouracre CH
64 Aaron Laboratories Porsche 911 GT3 Cup Car Joseph Ensabella TR
67 JMG / Bilstein Aston Martin Vantage GT4 Jeremy Gray/Andrew Miedecke GT4
71 Dale Paterson Motorsports Chevrolet Camaro Dale Paterson TR
77 JJA Consulting Group Lamborghini Gallardo GT3 Jan Jinadasa TR
88 Maranello Motorsport Ferrari 458 GT3 Peter Edwards CH
93 LOCAL Search by MARC Cars MARC Mazda V8 Adam Hargraves TR
98 Aussie Driver Search Audi R8 LMS Jaie Robson/David Russell CH
99 Industrie Audi R8 LMS Ultra Nick Kelly TR
100 BMW Team SRM BMW M6 GT3 Steve Richards/Ricky Capo CH
147 Superfluid Ferrari 458 GT3 Dave Stevens TR
188 E.A.T. Furniture Audi R8 LMS Ultra Rio Nugara TR
222 Scott Taylor Motorsport Mercedes-AMG GT3 Scott Taylor/Craig Baird CH
777 The Bend Motor Sport Park Mercedes-AMG GT3 Yasser Shahin/Luke Youlden CH
911 Walkinshaw GT3 Porsche 911 GT3 R Liam Talbot/John Martin CH
991 Perfect Auto Body Audi R8 LMS Ultra Vincent Muriti TR

 

Porsche Michelin GT3 Cup Challenge Australia 

#7 Jimmy Vernon (Pro) McElrea Racing
#9 Tony Martin (Class B) Triffid Bar+Venue
#10 Michael Loccisano (Pro-Am) Hallmarc
#15 Vince Misuraca (Class B) Pie-Face/United Petroleum
#21 Shane Barwood (Pro-Am) Melbourne Orthopaedic Group
#17 Marcel Zalloua (Pro-Am) 360 Motorsport/Valmont
#22 Andrew Goldie (Class B) Woodford Trailers
#23 Daniel Stutterd (Pro-Am) The Porsche Broker
#27 Sam Fillmore (Pro-Am) The Porsche Broker
#29 Rob Woods (Pro-Am) Platinum Night Club Broadbeach
#36 Cooper Murray (Pro) Lodge Bros Racing
#38 Chelsea Angelo (Pro) PAYCE/Wilson Security
#57 Richard Bloomfield (Class B) Okey Dokey
#65 Ben Stack (Pro-Am) DNA Racing
#73 Michael Hovey (Pro-Am) Triffid Bar & Venue
#76 Christian Pancione (Class B) VCM Performance
#77 Max Vidau (Pro) Sonic/Bob Jane T Marts
#84 Brett Boulton (Pro-Am) Bold Living
#87 David Greig (Class B) Daikin
#88 Phil Morriss (Class B) Morriss Racing Services
#96 Simon Fallon (Pro) Sonic Motor Racing
#99 Ross McGregor (Pro-Am) Southern Star Windows
#117 Sergio Pires (Class B) 360 Motorsport
#131 Graham Williams (Pro-Am) Sonic/Williams Racing
#230 Luis Leeds (Pro) OPS Gateway

 

CAMS Australian Formula 4 Championship 

#5 – Ryan Suhle – AGI Sport – CAMS Rising Star/Ray White
#11 – Jackson Walls – PatriziCorse – Objective Racing
#12 – Josh Smith – Team BRM – Shamick Racing
#15 – Lochie Hughes – Team BRM – CAMS Rising Star
#16 – Thomas Smith – Team BRM – SCT Logistics
#27 – Zayd Tones – Team BRM
#31 – Jayden Ojeda – AGI Sport – Engine Sensors Australia
#39 – Antonio Astuti – Astuti Motorsport
#50 – Ardie Jonic – AGI Sport – Jonic Group
#73 – Cameron Shields – Team BRM – McDonald’s Australia
#78 – Aaron Love – Team BRM – Coco’s

 

Radical Australia Cup

No. Team/Sponsor First Name Last Name State Vehicle
32 Hughes Motorsports Sue Hughes NSW SR3RS
Jon Collins NSW
33 Taylor Collison / RA Motorsports Nathan Kumar SR3RS
38 RA Motorsports Brad Neilson NSW SR3RS
Mitchell Neilson NSW
47 Shared Runway Peter  Clare SR3RS
66 RA Motorsports / The Bend  Yasser  Shahin SA SR3RS
James  Winslow
68 RA Motorsports Kim  Burke NSW SR3RSX
81 GWR Chris  Perini NSW SR3RSX
88 RA Motorsports Rowan Ross NSW SR3RSX